Menu Close

2020 Handicap League Shoot Offs

League Round 1 Round 2 Club Champions
Arrowhead Class AA Schulenberg Const [234] (1) vs Chicken Chokers [225] (2) Noon Schulenberg Const [234] (3) vs Gehrig’s Tractor [240] (4) 3:00pm Gehrig’s Tractor
Indianhead Class AA Gehrig’s Tractor won both halves
 
Arrowhead Class A Marawood Construction won both halves Marawood Construction [225] (6) vs Coulson Precision [237] (7) 1:00pm Coulson Precision
Indianhead Class A Coulson Precision Tooling won both halves
 
Classic Class B WRR Environmental won both halves WRR Environmental [225] (3) vs Bud Light [227] (4) 2:00pm Bud Light
Central Class B Bud Light [233] (1) vs Peterbuilt [230] (2)  11:00am
 
Classic Class C Resco won both halves Resco [226] (3) vs Shooting Blanks [229] (4) 5:00pm Shooting Blanks
Central Class C Shooting Blanks won both halves
 
Eastern Class D Geometric Tool won both halves Geometic Tool [216] (1) vs Viking Sink [218] (2) 3:00pm Viking Sink
Western Class D Viking Sink won both halves
 
Eastern Class E RTS Roofing (3) vs Donivan’s Vending (4) 1:00pm Donivan’s Vending [218] (6) vs EBJ Livestock [231] (7) 4:00pm EBJ Livestock
Western Class E EBJ Livestock [230-42] (3) vs North Shore Appraisals [230-41] (4) 11:00am
 
National Class F Roto Rooter [211] (3) vs Sound Installations [225] (4) Noon Sound Installations [231] (6) vs Dressel Coldwell Banker [215] (7) 3:00pm Sound Installations
American Class F Mason Companies [201] (1) vs Dressel Coldwell Banker [224] (2) Noon
 
National Class G Cody Limo/EC Fire #1 [218] (6) vs Ultimate Ladies [215] (7) 11:00am Cody Limo/EC Fire #1 [205] (1) vs Clairemont Comics & Games [217] (2) 2:00pm Clairemont Comics & Games
American Class G Clairemont Comics & Games [224] (1) vs Phillip’s Plastics [206] (2) 1:00pm
 
Northern Class H Shot Thru the Heart won both halves Shot Thru the Heart [202] (1) vs Boone & Crockett Logging [210] (2) 4:00pm Boone & Crockett Logging
Southern Class H Boone & Crockett Logging (6) vs Shotgun Syndicate (7) 2:00pm
 
Northern Class I Cook Chiropractic won both halves Cook Chiropractic [201] (3) vs Terman Engineering [219] (4) 4:00pm Terman Engineering
Southern Class I Terman Engineering won both halves